مزارع خورشیدی برای زنبورها و پروانه‌ها مفید هستند؟

مزارع خورشیدی برای زنبورها و پروانه‌ها مفید هستند؟

مزارع خورشیدی برای زنبورها و پروانه‌ها مفید هستند؟ ۱۴۰۲/۱۲/۱۳
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که حشرات گرده‌افشان در پارک‌های خورشیدی رشد می‌کنند، به‌ویژه جایی که انواع گیاهان در حال رشد هستند.

به گزارش گاردین، پس از زمستان ابری و مرطوب، ممکن است تعجب‌آور به‌نظر برسد که مزارع خورشیدی در حال تبدیل شدن به یک عنصر ثابت در چشم انداز بریتانیا هستند.

مزارع خورشیدی با هزینه پایین تولید برق خورشیدی، همراه با ذخیره باتری، به‌وضوح از نظر تجاری موفقیت‌آمیز هستند اما با اعتراض برخی به از بین رفتن تولید مواد غذایی و ادعای آسیب به ماهیت روستا، بحث‌برانگیز شده‌اند.

یکی از مزایای نادیده گرفته شده پارک‌های خورشیدی برای زنبورها، پروانه‌ها، شاپرک‌ها و سنجاقک‌هاست، همه گونه‌هایی که در غیر این صورت به‌سرعت از روستاهای ما ناپدید می‌شوند.

داده‌های میدانی از ۱۵ مکان در سال ۲۰۲۱ نشان داد که حشرات گرده‌افشان در پارک‌های خورشیدی رشد می‌کنند، به‌ویژه جاهایی که گیاهان مختلفی امکان رشد یافته‌اند یا در زیر و اطراف صفحات خورشیدی کاشته شده‌اند.

شاید یافته شگفت‌انگیز این باشد که پارک‌های خورشیدی در میان زمین‌هایی که شامل پرچین‌ها و سایر زیستگاه‌هایی بود که توسط کشاورزان از بین رفتند، برای حشرات مفیدتر شدند و مامنی از غذا و شهد را فراهم می‌کنند که در جاهای دیگر به‌دست نمی‌آید.

این مورد یکی از نمونه‌های روشنی است که در آن می‌توان با مشکلات تغییرات آب‌وهوایی و از دست دادن تنوع زیستی در چشم‌انداز انگشت‌شمار ما مقابله کرد.

توسعه‌دهندگان پارک‌های خورشیدی که برای کاشت انواع گیاهان غذایی بومی برای پروانه‌ها، زنبورها و حشرات معمولی وقت می‌گذارند و زحمت می‌کشند، تنوع مورد نیاز را به حومه شهر باز می‌گرداند.


نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.